Obezitologická poradňa

Obezita a nadváha - problém súčastnosti

Obezita je diagnóza a môžete s ňou navštíviť lekára. Pokiaľ chcete pre svoje zdravie niečo urobit, alebo už ste unavení z jo-jo efektu (chudnutie-diety-opätovný nárast hmotnosti) vlastného dietovania a ste rozhodnutí?! Navštívte obezitologickú poradňu. Aj naše poradensko-relaxačné centrum TEMPUS v Galante poskytuje obezitologické ambulantné poradenstvo. Spočíva vo výžive, zmene životného stýlu, fyzickej aktivity a podľa individuálnej potreby aj v liečbe liekmi. Na vyriešenie problému s nadváhou či obezitou poskytujeme bezpečnú a vyskúšanú metódu ketogénnej bielkovinovej diéty.

Nadváha a obezita sa definuje na základe BMI - body mass indexu, čo je výpočet indexu telesnej hmotnosti. Vyrátať si ho možete aj sami, podľa vzorca: 


váha/hmotnosť v kg
BMI= -----------------------
výška na druhú v m

Napr. pacient s výškou 180cm a hmotnosťou 100 kg, vypočítame 100: (1,8 x 1,8) čo je 32,4. Tj. BMI o tejto hodnote znamená, že pacient trpí obezitou s vysokým zdravotným rizikom.

18,5 - 24,9 je hmotnosť v zdravom rozmedzí
25,0 - 29,9 nadváha, zvýšené zdravotné riziko
30,0 - 39,9 obezita, vysoké zdravotné riziko
40 a viac ťažká obezita, vysoké zdravotné riziko

body320.jpg

Analýza zloženia tela

Pomocou špecializovaného diagnostického prístroja InBody 320, ktorý umožňuje v ľudskom tele presnú analýzu: podiel a hmotnosť tukového tkaniva( tj. tuku) v jednotlivých častiach tela, podiel a hmotnosť svalového tkaniva (svalstva) v jednotlivých častiach tela, podiel a hmotnosť vody, tuku, svalstva v celom tele, výpočet BMI (index telesnej hmotnosti), WHR (pomer objemu pásu a bokov, BMR (minimálna kalorická potreba), diagnóza obezity.

body2.jpg

MGQzODg0Nj