Drakula-Terapia

Drakula-Terapia

je omladenie vlastnou krvou spomaľujúce prejavy starnutia, najmä vonkajšie viditeľné prejavy, ktoré sú dosiahnuté pomocou biochemickej informácie zakódovanej vo vašej vlastnej krvi. Vaša krv obsahuje plazmu bohatú na krvné doštičky, čo sa lekárskym odborným názvom označuje ako PRP terapia (plateled rich plasma).

Ako to funguje?

Výhodou tejto metódy je použitie vlastnej krvi, ktorá v biorevitalizačnej úlohe pri použití vlastných krvných doštičiek vedie k procesu hojenia rán a k tvorbe kolagénu. Rastové faktory sú ovplyvňované aktiváciou doštičiek a následkom je stimulácia fibroblastov a aktivácia tvorby kolagénu. Výsledkom je pevnejšia a plnšia pokožka.

PRP +Kyselina hyaluronová

Metóda spája dva liečebné koncepty za účelom dosiahnutia výsledkov pre omladenie pleti. Kyselina hyaluronová spolu s PRP metódou znásobí efekt hydratácie a prejasnenia pokožky, týmto sa doplní stratený objem a zlepšuje sa metabolizmus pokožky.

Ako sa to robí?

Po injekčne odobranom malom množstve krvi do špeciálnych PRP skúmaviek sa krv pomocou špeciálneho separačného gélu centrifugáciou rozdelí na trombocytárnu a autológnu plazmu a na erytrocytárny zvyšok. Takto oddelená plazma je následne premiešaná so špeciálnym aktivátorom prípadne sa pridáva kyselina hyaluronová. Pripravené sérum lekár aplikuje pacientovi. Používa sa ošetrenie známe ako mezoterapia – ihličkové asi 2 mm hlboké vpichy do ošetrenej oblasti alebo sa aplikuje priamo pod vrásky ako výplňový materiál pomocou kanyly. Ošetrenie netrvá dlhšie ako hodinu, spravidla asi 45 minút.

Koľko krát a ako často ?

Pre uchovanie zdravej a sviežej pokožky bez výraznejšieho foto a chrono stárnutia stačí za účelom zachovania metabolizmu buniek absolvovať jedno ošetrenie v polročných intervaloch. Pri liečbe jazvovitej pokožky, výraznejšej strate tonusu a pružnosti pokožky doporučujeme najprv absolvovať 2-3 ošetrenia v dvojtýždňových intervaloch a potom pokračovať jeden krát za pol roka.

Kam?

Tvár, krv, dekolt, ruky... všade, kde pokožka stráca svoj jas, pevnosť a hydratáciu.

Vlasy!

Pôsobením vlastnej plazmy dochádza k zlepšeniu mikrocirkulácie a bunkového metabolizmu, zvyšuje sa lokálna imunita pokožky hlavy, je potlačená patogénna flóra a vlasové folikuly sa aktívne vyživujú. Po absolvovaní kúry sa spomalí vypadávanie vlasov, vlasy sa stávajú lesklé, elastické, normalizuje sa funkcia mazových žliaz a odstraňujú sa lupiny. Doba liečby je dlhšia, potrebné sú 3 -5 sedení v cca. 2-týždňových odstupoch.

ZTAzMzY5N